//GREENWELL

Національний оператор з промислового інжинірингу та буріння

Слідкуй за нами:



+38 (096) 106-43-14

+38 (050) 683-13-72



//GREENWELL

Національний оператор з промислового інжинірингу та буріння

Слідкуй за нами:

Твердопаливні котельні

Не знаєте з чого почати?

Подзвоніть нашому менеджеру та запитайте все, що бажаєте, абовідправте своє питання з контактами та ми з Вами зв'яжемся в найближчий час

Illustration

ОПАЛЕННЯ БЕЗ ГАЗУУкраїнцям варто готуватись до складної зими і ми намагаємось в цьому допомогти, як можливо, для великої кількості домогосподарств, які зараз залежать від газу.
Наша компанія спеціалізується на системах опалення і котельних, тож ми можемо запропонувати Вам альтернативні рішення газовому котлу для опалення будинку.

Генеральний директор ТОВ "ГРІНВЕЛЛ"Юрій Кампов

Правильна обв'язка твердопаливного котла 

Монтаж від А до Я

На сьогоднішній день на ринку дуже великий вибір твердопаливних котлів. Не дивлячись на те що виробники котлів різні, всі котли мають однакові принципові схеми установки.
Грамотний монтаж твердопаливного котла гарантує правильну його роботу протягом довгих років. Як правило виробник докладає до котла (в паспорті котла) схему його підключення. Ця схема є загальноприйнятою, і будь-який грамотний монтажник буде монтувати котел так як вказано в ній.
Оскільки твердопаливний котел - це досить складний прилад, що працює на високих температурах та ще й під тиском, то і встановлювати його повинні фахівці які мають потрібну кваліфікацію і досвід. Не варто довіряти монтаж твердопаливного котла самоучкам, які не мають знань в цій сфері.
Твердопаливні котли використовуються як у відкритій системі опалення, так і в закритій. До кожної конкретної установки твердопаливного котла потрібен індивідуальний підхід оскільки кожен об'єкт має свої специфічні особливості. У паспортах на котли виробники вказують кілька рекомендованих схем по установці твердопаливного котла.
Наприклад установка котла з:
● трьох ходовим клапаном;● з радіаторами та теплою підлогою;● з акумулюючою ємністю і баком для підігріву води
Перед початком установки треба підібрати приміщення, це повинно бути не житлове приміщення яке добре провітрюється.
У місці установки котла повинна бути припливна вентиляція повітря, кватирка і підріз в двері, так як для горіння котла повітря береться з приміщення. Тому припливна вентиляція в ньому повинна бути розрахована правильно. Нестача кисню в топкової може привести до неправильної роботи котла і задимлення приміщення.
Стіни і поверхня біля котла повинні бути з не горючих матеріалів, або обшиті листом чорного металу або оцинковкой. Площа приміщення повинна бути як мінімум 7,5 м. кв. за умови, що стелі мають висоту не менше 2,2 м. Якщо стелі менше ніж 2 метри, то потрібно збільшувати площу на 1,25 м. кв.
Мінімальний відступ від задньої стінки котла до стіни повинен бути не менше 1 метра, а з боку котла не менше 80 см. Від передньої частини котла не менш 1-го метра. Димохід повинен бути виготовлений з негорючих матеріалів-це може бути сендвіч труба з нержавіючої сталі (труба в трубі), труба з азбесту. Або з чорного металу товщиною не менше 3 мм, при цьому димохід повинен бути утеплений мінеральною ватою.

Illustration

Так само можна побудувати димохід з морозостійкого цегли, марка МРЗ-125. При монтажі димоходу потрібно врахувати сервісні люки для чищення та обслуговування димоходу. Тяга в димоході повинна становити не менше 25 мПа. Перевіряється вона спеціальним приладом - анемометром.
Димохід слід виводити вище зони вітрового підпору як це зазначено на кресленні.

1. Схема підключення системи опалення

Система відкритого типу

це найпростіша система опалення в якій проста і «обв'язка котла». Ця система не вимагає особливих витрат по монтажу, працює за принципом природної циркуляції води без споживання електроенергії. У ній ефективне застосування твердопаливного котла з механічним регулюванням.

Закрита система опалення

працює під тиском, в такій системі використовується розширювальний бак з мембраною. За рахунок цього атмосферне повітря не контактує з теплооносієм. Система закритого типу - найбільш популярна на сьогоднішній день. Через присутність насоса опалення система прогрівається на багато швидше. Плюс, що не треба робити ухили при прокладанні магістральної труби. Завдяки тому, що в системі вбудований циркуляційний насос можна використовувати більше поворотів труби. Мінус такої системи опалення в тому, що для неї є обов'язковим підключення до електрики. Відкрита система від закритої відрізняється тим, що у відкритій системі теплоносій в розширювальному баку стикається з повітрям. У другій системі все герметично, і ніякого зіткнення немає.

2. Типи підключення системи опалення

Illustration
  • Колекторну (розподільну) гребінку

    Розподільна гребінка має кілька видів: з двома, трьома, і чотирма відводами підключення. Гребінки можливо з'єднувати між собою якщо у Вас більше вузлів підключення ніж п'ять. Розподільчий колектор рівномірно розподіляє подачу води по всій системі опалення, а так само дозволяє окремо регулювати кожний контур. Плюс до всього при необхідності можна окремо підключати кожен радіатор. Рівномірно розподіляє температуру гарячої води по теплому підлозі.

Illustration
  • Гідрострілку або бойлер непрямого нагріву

    Гідрострілка необхідна для балансування системи опалення. Вона дозволяє вберегти котел, від можливих теплових ударів. Також, гідрострілка, забезпечить вашу систему опалення від пошкоджень при автоматичному відключенні контурів.Гідрострілка працює за принципом гребінки і в разі багатоконтурних систем опалення, розподіляє рівномірно подачу гарячої води в систему опалення, щоб вирівняти тиск при неоднакових витратах в основному контурі котла. Так само гідрострілка виконує роль відстійника і збирає забруднення з теплообмінника такі як іржа, бруд, накип, шлаки, за рахунок цього подовжує роботу як котла, так і системи опалення в цілому. 
    Бойлер непрямого нагріву дозволяє отримувати гарячу воду, що використовується в побуті. Бойлер непрямого нагріву сам по собі не нагріває воду, а бере енергію від твердопаливного котла. Нагрів води для водопроводу йде від води з опалення. При цьому води між собою не змішуються. Тому при виборі типу системи і її комплектації буде змінюватися і схема підключення, з урахуванням використання кожного з джерел тепла і його споживачів.

Illustration
  • Теплоаккумулятор

    При використанні акумулюючої ємності під час роботи твердопаливного котла гаряча вода надходить в теплоаккумулятор який має ізольований корпус. Теплоаккумулятор накопичує надлишкову теплову енергію, а потім віддає її в систему опалення і до опалювальних приладів. Після того як твердопаливний котел закінчив спалювання палива, система опалення буде отримувати гарячу воду з акумулюючого бака. Бак буде підтримувати систему до того моменту доки Ви не довантажити в котел твердопаливний палива. За рахунок цього Ви будете економити паливо для котла і Ваші гроші. Акумулюючій бак оберігає систему опалення від перегріву, за рахунок відбору зайвої енергії на себе.

Не знаєте з чого почати?

Подзвоніть нашому менеджеру та запитайте все, що бажаєте, абовідправте своє питання з контактами та ми з Вами зв'яжемся в найближчий час

Як правильно підібрати твердопаливний котел та який саме?

На сьогоднішній день на ринку дуже великий вибір твердопаливних котлів:

УНІВЕРСАЛЬНІ

працюють на різних видах твердого палива, котли з ручним завантаженням палива;

ПІРОЛІЗНІ

працюють виключно на дровах вологістю 15-20%, паливних брикетах та великій трісці;

ПЕЛЕТНІ

діляться на два підвиди це котли з ретортним пальником, які працюють на дрібнофракційному вугіллі і пелеті, і факельні - працюють виключно на пелетах.

Які твердопаливні котли бувають ?

Illustration

Універсальний твердопаливний котел.Як універсальні котли, як правило виробники позиціонують котлами, що працюють на всіх видах твердого палива: дрова, вугілля, торфобрикет, тріска, дрібні відходи деревини.
Плюси і мінуси:● Універсальні котли не вибагливі до виду твердого палива, в монтажі прості та можуть працювати як в закритій системі опалення, так і у відкритій. Так само можуть працювати без споживання електроенергії. На вугіллі і торфобрикетів можуть працювати до 24 годин. Легко обслуговується в опалювальний сезон. ● Мінус - цих котлів в тому, що на дровах при одному завантаженні вони працюють від 8-до 12 годин, і при запалюванні вугілля і торфобрикету викиди з димоходу мають характерний запах і чорний дим. ККД котла до 82%.

Піролізні котли.Котли такого виду дуже хороші для спалювання дров, виробники заявляють ККД до 85%. Горіння в таких котлах відбувається за рахунок тління деревини при високій температурі. За рахунок малої подачі повітря при високій температурі виділяється деревний газ, який надходить в камеру горіння через керамічну форсунку, де запалюється. Факел, при температурі 1000 - 1200 градусів Цельсія б'є в теплообмінник. Ще такі котли називають в народі котлами нижнього горіння, тому-то що основна частина теплообмінника знаходитися в нижній частині котла. При одному завантаженні працює від 5 до 15 годин.
Мінуси:Піролізні котли дуже вибагливі до палива, щоб відбувався процес тління потрібні дрова вологістю 15-20% і твердої породи, що не смоляні. Система опалення повинна бути тільки відкритого типу, на димохід потрібно встановлювати пустотіла зольник. Такий котел не може працювати без електрики. Часто з ладу виходить керамічна форсунка, а якщо до всього цього котел ще футерований жаростійким цеглою то заміна цегли не так дешева.
Пелетні котли з ретортою пальником
Це комбіновані котли з автоматичною подачею палива. ККД такого котла 90% і при одному завантаженні бункера котел працює від 4 до 7 днів в залежності від обсягу бункера.
Ретортне пальник в основному заточена під дрібнофракційний вугілля (еко- горошок), пелет в таких котлах йде як резервний вид палива.

Пелетні котли з факельної пальником
Працюють виключно на пеллетах, але при цьому ККД з факельної пальником збільшується до 95%

Яка потужність котла вам необхідна? Де його встановити ?

Illustration

Потужність слід вибирати в залежності від кубатури (об'єму) приміщення. Але враховуючи, що більшість житлових приміщень мають менш однакову висоту стелі, до 3 м., То підбір опалювального приладу можна робити за площею приміщення.
Формула розрахунку потужності: 1 кВт потужності опалюватиме 10 м. кв. приміщення.
Приклад : для приватного будинку площею 100 м. кв. необхідна потужність 10 кВт. (100/10).
При цьому слід врахувати, що КПД твердопаливного котла менше, ніж у газового або електричного. Тому при розрахунку необхідної потужності потрібно додати запас у розмірі 15-20%.
Котли слід встановлювати в не житлових приміщеннях - це може бути, гараж, топкова прибудова до приміщення або окремо розташовані будівля.
При монтажі котлів слід врахувати інструкцію з монтажу, яка як правило присутня в паспорті котла і поставляється виробником.
Найголовніше в монтажі правильно вибрати і встановити димар, він повинен бути вище зони вітрового підпору. І тяга в димоході не менш 25 Мп. Тяга перевіряється за допомогою спеціального приладу анемометр.

ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ ВІДМІННО ПІДІЙДЕ ДЛЯ…

Опалення будинків

Опалення дачних будинків і котеджів

Опалення хозприміщення

Опалення складских приміщень

Опалення підприємств і заводів

Каталог продукції //GREENWELL - для комплексного рішення щодо водопостачання, водовідведення та опалення

Замовляючи товари від ГРІНВЕЛЛ, Ви отримує якісну продукцію, а при необхідності - безкоштовну професійну консультацію. Працюючи з нами, можна розраховувати на експертні поради і рекомендації. Консультанти допоможуть підібрати потрібний товар, розрахують необхідну кількість, при необхідності детально розкажуть про особливості установки. Для нас продаж продукції - не просто угода, а початок співпраці.

+ ЗВ'ЯЖИТЬСЯ З НАМИ

Зв'язатись

Будь-ласка, заповніть форму, якщо у вас є проект, питання до нашої команди експертів, запит ціни або будь-які інші запитання.

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з Вами в найближчий час.

Can't send form.

Please try again later.