//GREENWELL

Національний оператор з промислового інжинірингу та буріння

Слідкуй за нами:+38 (096) 106-43-14

+38 (050) 683-13-72//GREENWELL

Національний оператор з промислового інжинірингу та буріння

Слідкуй за нами:

Теплові насоси

Не знаєте з чого почати?

Подзвоніть нашому менеджеру та запитайте все, що бажаєте, абовідправте своє питання з контактами та ми з Вами зв'яжемся в найближчий час

Теплові насоси є енергоефективним обладнанням, яке дозволить забезпечити комфортну температуру в приміщенні в будь-який час року. Оскільки взимку тепловий насос буде працювати на опалення будівлі, а влітку - на його охолодження. Також обладнання має здатність нагрівати воду і забезпечить жителів гарячою водою для побутових та інших потреб весь рік.
Існує декілька видів теплових насосів, які відрізняються принципом роботи системи, джерелом тепла і ін. Також кожен тип обладнання має особливі вимоги для установки, свої переваги і недоліки.

Розрізняють такі види теплових насосів:

  Тепловий насос «повітря-повітря».
  Тепловий насос «повітря-вода».
  Геотермальний тепловий насос.

ТЕПЛОНАСОС У РАБОТІ
Основною характеристикою ефективності по відношенню до тепла є COP (Coefficient of Performance-коефіцієнт продуктивності тепла), який залежить від температури повітря. Чим ближче температура повітря до 0°С, тим більше COP.
Що стосується охолодження будинку, то характеристикою є EER (Energy Efficiency Ratio).

Головний інженер з інжинірінгу ТОВ "ГРІНВЕЛЛ"Олександр Кібін

Illustration

ПРИНЦИП РОБОТИ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ НА ОПАЛЕННЯ

Тепловий насос для опалення складається з двох блоків: внутрішнього, яким є конденсатор, а також зовнішнього, який являє собою випарник. Для повноцінної роботи, внутрішній і зовнішній блоки зв'язуються фреоновою магістраллю, по якій рухається холодоагент.

  ● Зовнішній блок відповідає за забір тепла з вуличного повітря і передачу його до фреону.
  * Фреон являє собою газ, який має властивість як віддавати тепло, так і поглинати, а також змінювати свій агрегатний стан: з газоподібного стану переходити в рідкий, і навпаки.
  ● Внутрішній блок безпосередньо відповідає за віддачу тепла через теплообмінник таким джерелам тепла як: тепла підлога, радіатор, внутрішньопідлоговий конвектор, фанкойл.

Додатковим обладнанням для швидкої генерації холоду або тепла для теплового насоса «повітря-вода» є фанкойли, радіатори, внутрішньопідлогові конвектори.

Підбір радіаторів повинен здійснюватись не вище +45°С.

При придбанні теплового насоса з його реалізацією за допомогою теплої підлоги, радіаторів та внутрішньопідлогових конвекторів, Ви не зможете здійснювати функцію охолодження будинку на літній період часу. Для ефективної роботи обладнання необхідно використовувати тепловий насос з огляду на всі його функції: опалення/охолодження, нагрів води для гарячого водопостачання. Виходячи з цього, для продуктивної експлуатації теплового насоса необхідно замінити радіатори на фанкойли підлогового типу, які зможуть працювати як на обігрів, так і на охолодження приміщення.

Тепловий насос для опалення є низькотемпературним устаткуванням, яке працює при спільній роботі з теплою підлогою. Таким чином, чим нижче температура подачі, тим ефективніше сам тепловий насос.

Температура теплої підлоги не повинна становити вище +24-26 ° С. Оскільки при збільшенні температури поверхні підлоги, буде відбуватися інерція нерівномірного перепаду температур і підлога стане занадто гарячою, що принесе дискомфорт для стопи. Якщо у вашому будинку постелено дерев'яні підлоги, то для якісного функціонування системи опалення теплонасосом, альтернативою будуть теплі стіни або підбір оптимального виду покриття для підлоги.

Розглянемо алгоритм роботи обладнання теплового насоса «повітря-вода».

  За допомогою зовнішнього блоку відбувається процес забору тепла з зовнішнього повітря і передача його до фреону.
  Далі холодоагент надходить у компресор, в якому він стискається. Цей процес має на увазі підвищення тиску, а також температури фреону.
  Після цього фреон переходить з рідкого стану в газоподібний і рухається до внутрішнього блоку.
  Холодоагент віддає своє тепло воді.
  Потім відбувається процес кипіння (перехід фреону з газу в рідину), і холодоагент надходить уже в зовнішній блок.
  Цикл повторюється знову і знову.

Агрегат може працювати як на обігрів приміщення, так і на його охолодження. При цьому алгоритм роботи відбувається в зворотній послідовності. Справа в тому, що внутрішнім блоком буде випарник, а зовнішнім - конденсатор.

Illustration

ТЕПЛОНАСОС ДЛЯ ГОРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

Тепловий насос здатний забезпечувати мешканців гарячою водою цілий рік. Щоб теплонасос ефективно працював на нагрів гарячої води, необхідно враховувати, що дебіт води розраховується вранці та ввечері, оскільки цей час вважається максимальним для споживання води.
Водопостачання приватного будинку неможливе без встановлення якісної запірної арматури. Кожен сантехнічний прилад має свої характеристики і для того, щоб підібрати якісне розведення водопроводу для будинку чи квартири, необхідно мати проект, який включає розташування санприладів, враховуючи їх технічні характеристики.
Комплектація теплового насоса передбачає наявність насосних груп для теплої підлоги з контуром змішування та фанкойлів. Також у системі повинні бути такі пристрої: колектор, запірна арматура, бак акумулюючий ємності і бак ГВП.

ПРИНЦИП РОБОТИ ТЕПЛОНАСОСУ ДЛЯ ОХОЛОДЖЕННЯ БУДИНКУ

Illustration

Щоб охолодити приміщення до потрібної температури, використовується тепловий насос в парі з фанкойлами. Існує широкий вибір пристроїв, які відрізняються видами розміщення в будівлях. Вони можуть бути:

  касетні кондиціонери
  канальні фанкойли
  настінні фанкойли
  підлогові фанкойли

Температура теплоносія для фанкойлу, що працює на охолодження, становить +7°С. Розрахунки під час підбору устаткування робляться для +9°С. Максимальна температура теплоносія для ефективної роботи повітряного теплового насоса на режим обігріву становитиме +40°С.
Розрахунок підлогової частини фанкойлу відбувається для +40-45°С, оскільки теплотехнічний розрахунок робиться до -7°С, а далі включається допоміжний пристрій як електричний котел.

Головний інженер з інжинірінгу ТОВ "ГРІНВЕЛЛ"Олександр Кібін

Фанкойл вважається енергоефективним пристроєм, який працює як на охолодження, так і на обігрів приміщень до заданої температури. Це обладнання вважається оптимальним варіантом для встановленні в будинках, а також він дозволить створити комфортні умови проживання, незважаючи на пору року і площу приміщення.
Фанкойли підлогового типу вважаються найкращим рішенням для придбання, оскільки встановлення обладнання відбувається вздовж склопакета. Такий монтаж надасть можливість уникнути максимальних холодів/теплонадходження до будинку. Для вітальні оптимальним варіантом вважається установка канальної системи кондиціювання.

Не знаєте з чого почати?

Подзвоніть нашому менеджеру та запитайте все, що бажаєте, абовідправте своє питання з контактами та ми з Вами зв'яжемся в найближчий час

Illustration

ЕФЕКТИВНІСТЬ ТЕПЛОВОГО НАСОСУ

Тепловий насос для опалення будинку є низькотемпературним обладнанням, яке працює при спільній роботі з теплою підлогою. Таким чином, чим нижча температура подачі, тим ефективніший сам тепловий насос.
Щоб досягти високої ефективності будинку, необхідно враховувати наступні пункти:

  мати енергоефективну конструкцію будівлі. Це має на увазі встановлення якісних склопакетів, а також підбір оптимальних теплоізоляційних матеріалів стін і покрівлі;
  проєктування системи вентиляції з рекуперацією тепла. При системі теплового насоса вентиляційні канали повинні бути відсутніми, крім одного: примусова вентиляція від варочної поверхні. Тому система опалення на базі теплового насоса і система вентиляції стануть ефективними, оскільки весь забір тепла буде здійснюватися через рекуператор;
  монтаж системи теплих підлог, яка працює при низьких температурах.

ПЕРЕВАГИ ОБІГРІВУ БУДИНКУ ТЕПЛОВИМ НАСОСОМ

Тепловий насос для будинку або для квартири набирає все більше популярності серед клієнтів. При правильному розрахунку і виборі типу агрегату: «повітря-повітря», «повітря-вода» або геотермальний тепловий насос, Ви створите високий рівень комфорту для вашого будинку.
Оскільки обладнання вважається ефективним, а також дуже економним для опалення, в порівнянні з іншими опалювальними агрегатами, такими як: газовий і електричний котел.
Тепловий насос для опалення має ряд переваг:

  висока енергоефективність, яка має на увазі мінімальні витрати на щомісячне утримання будинку. Річ у тім, що при купівлі 1 кВт електроенергії, за рахунок високого коефіцієнта перетворення тепла, система дозволяє отримати 3 кВт теплової енергії;
  пристрій не залежить від наявності газу в будинку, оскільки підведення газу на ділянку є дорогим рішенням, тому Ви заощадите за допомогою цього обладнання;
  економічно вигідний в експлуатації, що супроводжує мінімальні витрати на утримання холоду, тепла та ГВП. Опалення тепловим насосом набагато дешевше, порівняно з використанням газового або електрокотла.

Для споживачів електроенергії було встановлено спеціальні тарифи, які робили використання теплового насоса ще вигіднішим:

  якщо на ділянці відсутнє проведення газу до будинку, держава могла надати 3000 кВт годин з 50% знижкою - що вважалося дуже вигідною пропозицією;
  у нічний період часу мешканці могли використовувати електроенергію, вартість якої була знижена ще на 50%. Сьогодні використовується лише нічний тариф, у якому існує знижка –50% від первісної ціни;
  налаштований режим. Автоматика теплового насоса надасть можливість підтримувати комфортну температуру в приміщенні, незалежно від пори року;
  екологічний. Відсутні шкідливі викиди в навколишнє середовище, які вважаються небезпечними як для природи, так і для людей.
  ​універсальний, оскільки обладнання може виконувати три функції: опалення, охолодження приміщення та нагрів води.​

ВИБІР ТЕПЛОВОГО НАСОСА ДЛЯ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ

Illustration

Перш за все, щоб підібрати оптимальний варіант теплового насоса для опалення, необхідно зробити якісний теплотехнічний розрахунок будівлі, який надасть зрозуміти наскільки ефективний будинок.

І тільки після цього, фахівці компанії Alter Air зможуть порекомендувати вид теплового насоса, який буде відповідати показникам для вашого будинку, а також зможе ефективно працювати для системи опалення.

Повітряний тепловий насос підходить для котеджів, розмір яких знаходиться в діапазоні 100-200 м2. Тому встановлювати обладнання для великих приміщень вважається нераціонально. Оскільки максимальна потужність повітряного теплового насоса становить 16 кВт.

Геотермальний тепловий насос встановлюється в заміських будинках, площа яких перевищує 200 м2.

ВИДИ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ

● ТЕПЛОВИЙ НАСОС ПОВІТРЯ-ПОВІТРЯ● ГЕОТЕРМАЛЬНИЙ ТЕПЛОВИЙ НАСОС ГРУНТ-ВОДА● ТЕПЛОВИЙ НАСОС ПОВІТРЯ-ВОДА

Heading photo

Вважається досить поширеним видом пристрою, але підходить для невеликих будинків. Згідно з цим, необхідно враховувати, що повністю опалювати/охолоджувати заміський будинок або котедж буде неможливо. Устаткування є одним з бюджетних типів теплонасоса, оскільки ціни на придбання агрегату вважаються досить доступними. Тепловий насос для опалення являє систему, яка складається з внутрішнього і зовнішнього блоку.Зовнішній блок відповідає за забір тепла з холодного вуличного повітря і нагрівання фреону. Внутрішній блок сприяє подачі тепла від фреону до повітря приміщення. Існують кілька видів внутрішніх блоків. 
Вони можуть бути:1. настінними;2. канальними;3. касетними;4. підлоговими.
Тепловий насос може працювати як на обігрів, так і на охолодження приміщення. Тепловий насос «повітря-повітря» для опалення іноді може принести дискомфорт для людини і зниження рівня комфорту в будинку, оскільки гаряче повітря нерівномірно поширюється по периметру кімнати. Також обладнання широко використовується в країнах, де відсутні сильні морози.

Heading photo

Ефективний пристрій, який використовує джерело з низкопотенціальною енергією - грунтом. Придбання геотермального теплового насоса вважається дорогим рішенням, оскільки для роботи обладнання необхідно бурити свердловини, а також використовувати грунтові зонди.
Вертикальний зонд являє собою конструкцію з пластикових труб, в яких постійно буде відбуватися циркуляція незамерзаючої рідини. Цей розчин сприяє передачі тепла землі через теплообмінник в тепловий насос. Довжина зонда може розподілятися на кілька свердловин.
Також, можна використовувати грунтові води, як продуктивне джерело тепла, для роботи теплового насоса. Важливо відзначити, що перед тим як бурити свердловини, необхідно провести аналіз грунту. Якщо на ділянці з маленькою площею немає оптимальної кількості запасів води в глибині, то придбання геотермального теплового насоса буде нераціональним рішенням. Так як коефіцієнт перетворення, відповідно, буде низьким, що призведе до зниження ефективності роботи системи.
Бурові роботи під геотермальні теплові насоси, Деталі.

Heading photo

Універсальний і популярний пристрій, який має високий попит використання в Україні. Тепловий насос «повітря-вода», як і «повітря-повітря» має внутрішній і зовнішній блок. Але якщо порівнювати ці теплові насоси стосовно виконання функцій, то на відміну від повітряного, водяний може працювати не тільки на обігрів/охолодження приміщення, а також на нагрів води для гарячого водопостачання.
В основному, для повноцінної системи опалення, обладнання застосовується з теплими підлогами, стінами, а також фанкойлами. Тепла підлога розглядається як додатковий пристрій для зони комфорту. Поверхня підлоги повинна бути в діапазоні +24-26°С, оскільки це оптимальна температура для ноги, а також він компенсує тепловтрати будівлі. З використанням теплої підлоги, система опалення здатна працювати як повноцінне джерело тепла, приблизно, до -10°С на вулиці. 
При цьому потрібно враховувати, що розглядати тільки теплу підлогу, як пристрій опалення, буде неграмотно. Справа в тому, що при різкому похолоданні, температура підлоги підніметься вище +26°С. А при підвищенні температури на вулиці, тепла підлога відключиться. Але джерело тепла, як нагрітий бетон буде і далі генерувати тепло, що призведе до інерції підлоги.
Якщо температура повітря навколишнього середовища менше -10°С, фахівці компанії ТОВ "ГРІНВЕЛЛ" рекомендують використовувати тепловий насос для опалення з комбінацією такого обладнання, як фанкойл. За допомогою такого джерела тепла, можливо регулювати тепло, що подається з термостату або на приладі.

ЧАСТІ ПИТАННЯ ПРО ОПАЛЕННЯ ТЕПЛОВИМИ НАСОСАМИ

 • Чи можна використовувати тепловий насос для опалення квартири?

  Так, опалення тепловим насосом чудово підходить для квартири. Для системи опалення можна використовувати два види теплових насосів: «повітря-повітря» і «повітря-вода».

  Тепловий насос «повітря-вода» вважається більш популярним типом обладнання, оскільки може працювати не тільки на обігрів/охолодження приміщення, а й на нагрів води для гарячого водопостачання.

  Фахівці компанії ТОВ "ГРІНВЕЛЛ" допоможуть підібрати оптимальний варіант теплового насоса для квартири, враховуючи ваші побажання, а також грамотно виконають теплотехнічний розрахунок будівлі.

 • Чи вигідно опалювати будинок тепловим насосом в Україні?

  ​Однозначно - так. Тепловий насос вважається енергоефективним обладнанням, так як при купівлі 1 кВт електроенергії, він зможе віддати 3 кВт теплової енергії. Також необхідно відзначити, що обладнання може виконувати три функції, такі як: охолодження, опалення та нагрів води для гарячого водопостачання. Виходячи з цього, використання теплового насоса тільки для опалення будинку вважається нераціональним.

 • Як працює система з тепловим насосом для опалення будинку?

  Для оптимального функціонування системи опалення з тепловими насосами необхідно:
  ● Встановити систему теплих підлог, яка є незмінною складовою системи опалення будинку тепловим насосом.● Щоб не було інерції, потрібно передбачити встановлення фанкойлів, які зможуть швидко згенерувати тепло або холод, в залежності від заданої мети: опалити/охолодити приміщення.